Skip to content

Vakarinė

Įvairios bazės, nugriauti pastatai, nukankinti veidai – Dinas apokalipsės apsupty. Tačiau vieną vakarą gyvenimas trumpam sustoja. Įsižiebia šviesos, miestą drebina garsi muzika ir žmonių minia. Tai ne šiaip koncertas, tai FIDI VAKARINĖ!
„Kablys + Kultūra“ erdvėje išgirsi:
DIARCHIJA • PALĖPĖ • BLANK • KYLA VĖJAS! • ABII • PUNKTÒ

DIARCHIJA

Kuo virto žvarbų 2021 metų rudenį susirinkę studentai? Projektu pavadinimu diarchija.

Patys savo muziką apibūdinantys kaip neaiškaus metalo ir punk’o drožlių mix’ą, skirtą kiekvienos scenos sprogdinimui, jie jau gali pasigirti šviežiai paleistu EP „Virš visko“, kurio neatlaikys jūsų ausinių garsiakalbiai.
PALĖPĖ

Post-punk-džiazo ansamblis, taip save apibūdina Palėpė. Apart išskirtinio jų muzikos žanrų derinio verta paminėti įdomų dalyką, kad tai hiperbolizuotas bandelių maištas. Galbūt dėl to, kad jie nepakenčia sviestinių Rimi kruasanų, o laisvalaikiu valo grindis valgykloje. Tačiau užteks apie bandeles, jei esate išalkę gero tūso, mes tikrai žinome, kad Vakarinėje ši grupė pažada suaktyvinti visų prakaito liaukas ir savo skambesiu išjudinti publiką.BLANK

Grupė blank – punk/art-rock kvintetas, gimęs Vilniaus Jakšto gatvės požemiuose. Triukšmas, ekstazė ir ironija puikiai apibūdina blankų kūrybinę kryptį ir gyvus pasirodymus, kuriuose veiksmo tiek ant scenos, tiek šalia jos niekada netrūksta.
Nori pasitaškyti?

KYLA VĖJAS

Kyla Vėjas – taip pranešama apie kylantį post-punko vėją, kuris atpučia švelnius dainų vokalus ir gitarų rezonansus. Grupė kviečia pasinerti į gilų, gamtos persmelktą pokalbį, kuriame gali kalbėti ir su savimi, ir su kitais, ir žodžiais, ir hipnotizuojančiais garsais. Įkvėpkim gaivaus vėjo Vakarinės metu ir pasinerkim į dialogą kartu.
Bilietai jau prekyboje. Juos ir dar daugiau informacijos apie grupę galite rasti komentaruose.

Abii tai auganti alternatyvaus roko grupė, kuri muzikinę kelionę pradėjo dar 2016-aisias konkurse „Garažas“. Po kelerių metų pertraukos Abii vėl nustebino Lietuvos roko mylėtojus albumu — „Metanoiia”, kurio mistiški ir užtikrinti skambesiai greitai užkariavo klausytojų širdis. Grupės nariai Andrius ir Tautvydas sustoti nežada: šiuo metu kuria trečiąjį albumą, o balandžio tryliktąją suskambės ir FiDi’56 Vakarinėje.

PUNKTÒ

Paskutinysis atlikėjas, o gal reiktų sakyti meninis projektas – punktò. Kiekvienas jo pasirodymas tarsi atskiras performansas, apjungiantis neįprastas, avangardiškas muzikines kompozicijas „lo-fi“, „synth-pop“ bei „minimal wave“ stilius. Kaip rašoma apie jį, punktò („taškas“) – tai kūrybinis atspirties objektas, interpretuojamas kaip kintantis simbolis, prieštaraujantis sau pačiam. Jūsų laukia nepakartojamas reginys.